«

»

Mar 10

“Młodzi nie lubią przegrywać” – Droga krzyżowa dla młodzieży

“Gdy wybierasz wygodę, wtedy samego siebie oszukujesz, bo wygoda wcale nie jest odpoczynkiem. Chcemy podrzeć dziś i wrzucić do kosza – dosłownie i w przenośni – nasze grzechy i wady, które odgradzają nas od Boga i ludzi, które niszczą sens istnienia…” – te słowa rozpoczęły kolejną drogę krzyżową dla młodzieży.

Tym razem tematem przewodnim była walka z grzechami i odrzucenie młodzieńczych wad, które niszczą radość i sens życia. Kolejne stacje nosiły między innymi takie podtytuły: “Młodzi szybko decydują…”, “Młodzi często upadają, ale nie potrafią szybko powstawać…”, “Młodzi jeszcze nie wiedzą, kto ich naprawdę kocha…”, Młodzi najczęściej robią to, co lubią…”, “W młodości wiele grzechów się powtarza…”, “Młodych łatwo oszukać…”, czy “Młodzi nigdy nie lubią się zgadzać…”.

Po rozważaniu kolejnych stacji przedstawiciele młodzieży wychodzili na środek świątyni i w blasku reflektora niszczyli kartki z opisem konkretnych wad – oskarżeń, beztroski, braku szacunku, niewdzięczności, braku wiary, niecierpliwości, wyrachowania, egoizmu, nieskromności, nieposłuszeństwa, lenistwa czy bezsensu istnienia… Następnie wrzucali je do kosza i w milczeniu – w postawie zaufania i oddania Bogu klękali przed Najświętszym Sakramentem, zapraszając Go do pomocy…

“Panie, bądź moim Przewodnikiem po pięknych, ale i krętych drogach młodości. Z Tobą nigdy się nie zgubię” – te słowa modlitwy oraz przyjęcie Komunii Świętej zakończyły kolejne w tym roku młodzieżowe nabożeństwo drogi krzyżowej.

W przygotowanie i przebieg zaklikowskich młodzieżowych dróg krzyżowych czynnie włącza się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ministranci Starsi i Lektorzy oraz młodzież gromadząca się na cotygodniowych “spotkaniach na sportowo” na miejscowej hali sportowej. Stronę muzyczną zapewnia Schola “Cantate Deo”.

Z każdym tygodniem na reaktywowanej po latach “Drodze krzyżowej dla młodzieży” pojawia się coraz więcej młodych – dziś wypełnili niemal całą świątynię. To znak, że taka forma modlitwy jest potrzebna!

Zapraszamy młodzież gimnazjalną i starszą na drogi krzyżowe w każdy piątek o godz. 18.00!