«

»

Mar 03

“Panie, pomóż nam dźwigać nasze krzyże!” – Droga krzyżowa dla młodzieży

“Panie, pomóż nam dźwigać nasze krzyże!” – takie motto przewodziło pierwszej Drodze krzyżowej dla młodzieży.

Młodzież gimnazjalna i starsza z parafii Zaklików, licznie zgromadzona na reaktywowanej po kilku latach “swojej” Drodze krzyżowej, za pomocą rozważań, śpiewu, symboli i chwil milczenia rozpoczęła przeżywanie Wielkiego Postu.

Pierwsze tegoroczne nabożeństwo uświadomiło młodym ludziom, że nie tylko oni uczestniczą w drodze na Jezusa na Golgotę, ale to przede wszystkim Zbawiciel pragnie być obecny w ich codziennych zmaganiach ze sobą – w walce z grzechami i słabościami. On ich bardzo kocha i chce im pomóc!

W skupieniu modlitewnym pomógł na pewno półmrok świątyni rozświetlany świecami, zanoszonymi przez młodzież w stronę kolejnych rozważanych stacji – świece te były symbolem intencji, przedstawianych Bogu. Na zakończenie rozważań wszystkie te świece złożono przed Ołtarzem Chrystusa – przedstawiając Mu w tym symbolicznym geście osobiste problemy, grzechy i wady młodych ludzi i zapraszając do nich Pana, Lekarza ludzkich serc.

Rozważania kolejnych stacji i przebieg nabożeństwa przygotowała młodzież z KSM-u, Liturgicznej Służby Liturgicznej oraz z grupy sportowej, spotykającej się w poniedziałki na miejscowej Hali ZSO.  O stronę muzyczną zadbała Schola “Cantate Deo”, wgłębiając nas w tajemnicę Pasji Jezusa.

Wspólna modlitwa młodzieży, przybyłej do świątyni często z rodzicami, z całą pewnością pogłębi wiarę, polepszy relacje oraz sprawi, że Jezus uzdrowi i uleczy wiele młodzieńczych problemów czy wątpliwości.

Zapraszamy młodzież gimnazjalną i starszą na Drogi krzyżowe w piątki o godz. 18.00!