«

»

Mar 02

“Razem ratujmy świat!” – Drogi krzyżowe dla dzieci

“Razem ratujmy świat!” – to hasło naszych tegorocznych Dróg krzyżowych dla dzieci. Matka Boża, która sto lat temu objawiła się dzieciom w portugalskiej Fatimie, wezwała Łucję, Hiacyntę i Franciszka, by modliły się i pokutowały za grzeszników. Ta prośba jest ciągle aktualna!

Dzieci z parafii Zaklików razem z rodzicami, a często także babciami i dziadkami, gromadzą się w parafialnej świątyni, aby razem z Panem Jezusem  iść ścieżkami drogi krzyżowej i odpowiadać na wezwanie Maryi – “Módlcie się za grzeszników!”

Pomocą w tym służą materiały wydane przez “Małego Gościa Niedzielnego” – baner z hasłem i wizerunkiem dzieci fatimskich oraz książeczki i obrazki, opisujące słowa skierowane przez Anioła i Matkę Bożą do Łucji, Hiacynty i Franciszka.

Podczas każdego nabożeństwa dzieci otrzymują kolejny obrazek do książeczki, który wskazuje intencję modlitwy w trakcie drogi krzyżowej. Na początku modlitwą zostali objęci ci ludzie, którzy zapomnieli o rozpoczętym czasie Wielkiego Postu.

Rozważania kolejnych stacji przygotowują dzieci ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pani Katechetki Doroty Paszko, zaś śpiewem nabożeństwa ubogaca Schola Dziecięca “Ignis”, prowadzona przez Panią Katechetkę Izabelę Spyrę.

Modlitwa dzieci ma  z pewnością wielką siłę, więc ich liczny udział w tych nabożeństwach pomoże zarówno im samym, ich rodzinom, ale także osobom grzesznym i zagubionym dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zapraszamy wszystkie dzieci na Drogi krzyżowe w czwartki o godz. 16.30!