«

»

Lut 26

Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VIII Niedziela zwykła, Rok A – 26.02.2017.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Patronowie oraz intencje każdego dnia tygodniowej modlitwy są uwidocznione w gablotce parafialnej.

2. W poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową zapraszamy na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy świętej porannej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do Mszy świętej wieczornej. Znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie modlitewne i adoracyjne z naszym Zbawicielem.

3. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Plan nabożeństw Wielkopostnych znajduje się w gablocie parafialnej. W Środę Popielcową Msze święte będą sprawowane o godz.: 7.30; 11.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje: wstrzemięźliwość, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz post ścisły, inaczej post ilościowy, tzn. spożywamy jeden posiłek “normalny” i dwa posiłki w zmniejszonej ilości. Do wstrzemięźliwości są zobowiązani wszyscy, którzy ukończyli 14-ty rok życia, a do postu ścisłego – osoby między 18-tym a 60-tym rokiem życia.

4. Również w tym dniu rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. Gregoriańskich za + Ks. Piotra Tarnowskiego – do 30 marca włącznie.

5. Także w Środę Popielcową, gdyż jest to 1 marca, wspominamy Żołnierzy Niezłomnych.

6. W czwartek, 02.03., przypada Pierwszy Czwartek miesiąca marca. Po Mszach świętych – Nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Wieczorem zaś, o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy!

7. W piątek /03.03./, a jest to Pierwszy Piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – po Mszach świętych. Natomiast Droga Krzyżowa o godz. 16.30 – dla wszystkich oraz dla młodzieży wznawiamy Drogę Krzyżową o godz. 18.00.

8. W Pierwszą Sobotę miesiąca /04.03./ przypada w liturgii święto św. Kazimierza Królewicza. Po Mszy świętej porannej – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej, natomiast po Mszy świętej wieczornej “Nasz wieczernik” – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu w naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapraszamy więc przygotowujących się do zawarcia małżeństwa na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej pierwsze spotkanie w salce katechetycznej. Przygotowanie prowadzi Ks. Piotr.

9. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Jest to pierwsza niedziela miesiąca marca, stąd też zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00 oraz możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja. W miesiącu lutym zostało przekazane na ten cel 860.00 złotych. Bóg zapłać za dar serca!

10. Z radością informujemy, że w miniony wtorek, 21 lutego br. rozpoczęło działalność Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja w parafii św. Anny w Zaklikowie. Zapraszamy tych, którzy chcieliby włączyć się w formację duszpasterską tej Wspólnoty.

11. Kolejną radosną wieść znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Otóż w minioną środę z naszej parafii “mini-delegacja harcerska” uczestniczyła w Dniu Myśli Braterskiej, który miał miejsce w Woli Rzeczyckiej, gdzie od 25-ciu lat prężnie działa Szczep Harcerski Bieszczadnicy. Dziękuję Księdzu Kamilowi oraz Druhnom: Marcie i Dorocie za podjęcie trudu reaktywowania Zaklikowskiego Harcerstwa. Już od dzisiaj zapraszamy do kadry osoby dorosłe, mające kiedyś związek z harcerstwem oraz te osoby, które chcą poznać piękną ideę skautingu – kontakt z ks. Kamilem. Natomiast nabór kandydatów, czyli Zuchów, Harcerek i Harcerzy rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych.

12. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Ogłoszenie P. Burmistrza Zaklikowa – na tablicy ogłoszeń.

14. Ksiądz Proboszcz dziękuje tym, z którymi spotkał się w minionym tygodniu, a więc: parafiankom i parafianom z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja, Harcerskiej – wspomnianej wcześniej – “Załodze”, Siostrom zakonnym Opatrzności Bożej, pracownikom i pensjonariuszom DPS w Irenie, siostrom zakonnym Józefitkom w Radnej Górze oraz orkiestrze dętej i strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdziechowicach.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa

 

 

 

 

50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
26 luty – 4 marca 2017 roku
Patronowie i intencje modlitewne dnia

26 luty 2017 r., VIII Niedziela zwykła
Niedziela ekspiacji za grzechy pijaństwa

Patron dnia: Matka Boża, Królowa Polski
Intencja: Modlitwa za naród Polski, aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości, a także o dobre owoce tegorocznego Kongresu Trzeźwości.

27 luty 2017 r., Poniedziałek
Patron dnia: Św. Jan Paweł II
Intencja: Modlitwa za rodziny, aby codzienna praktyka wspólnej modlitwy i życia sakramentalnego pomagała im w zachowaniu trzeźwości.

28 luty 2017 r., Wtorek
Patron dnia: Św. Stanisław Papczyński
Intencja: Modlitwa za nauczycieli, wychowawców i katechetów, aby dawali odważne świadectwo życia w trzeźwości i wolności od wszelkich nałogów, i w ten sposób przyczyniali się do budowania zdrowej, silnej moralnie rodziny i Ojczyzny.

1 marzec 2017 r., Środa Popielcowa
Patron dnia: Św. Jan Chrzciciel
Intencja: Modlitwa za sprawujących władzę – za rząd, parlament i samorządy, aby stali na straży modelu rodziny zgodnego z prawem Bożym, przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość.

2 marzec 2017 r., Czwartek
Patron dnia: Bł. Bronisław Markiewicz
Intencja: Modlitwa za kapłanów, członków życia konsekrowanego i seminarzystów, aby, dając świadectwo życia w trzeźwości w codziennej posłudze, wzrastali w świętości i pociągali ludzi do Boga.

3 marzec 2017 r., Piątek
Patron dnia: Św. Maksymilian Kolbe
Intencja: Modlitwa za bractwa, ruchy, grupy trzeźwościowe i wszystkich apostołów zatroskanych o trzeźwość, o ich ofiarne świadectwo i gorliwość.

4 marzec 2017 r., Sobota
Patron dnia: Św. Kazimierz Królewicz i Bł. Karolina Kózkówna
Intencja: Modlitwa za dzieci i młodzież, aby w trzeźwych rodzinach miały oparcie i pomoc w realizowaniu przyrzeczeń abstynenckich, podjętych podczas Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania.