«

»

Lut 25

Zaklikowska młodzież i lubelskie klimaty

Grupa kilkunastu osób, zaangażowanych w młodzieżowe grupy parafialne – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Scholę “Cantate Deo” i Ministrantów Starszych w sobotę 25 lutego wybrała się pod opieką ks. Kamila na tradycyjny już pociągowy wyjazd do Lublina.

Tym razem głównym celem był seans najnowszego polskiego filmu fabularnego pt. “Zerwany kłos”. Opowiada on historię bł. Karoliny Kózkówny –  patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Jej 16-letnie krótkie, ale piękne życie zwieńczone męczeńską śmiercią z rąk rosyjskiego żołnierza 18 listopada 1914 roku, jest przykładem dla wielu młodych ludzi, którzy otaczają ją szczególnym nabożeństwem.

Podczas wyjazdu nie zabrakło czasu na zwiedzanie lubelskiej Starówki i Archikatedry. Po posiłku cała grupa, podobnie jak podczas poprzednich wyjazdów, udała się w kierunku MOSiR-u na halę “Icemania”, gdzie mieści się lodowisko. Po ponadgodzinnej jeździe figurowej i nie tylko, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni po udanym dniu, skierowali się na Dworzec PKP, skąd odjechał powrotny pociąg do Zaklikowa.

Wspólne wyjazdy dla młodzieży naszej parafii pokazują aktualność powiedzenia “w zdrowym ciele zdrowy duch” – sport oraz uczta duchowa wzajemnie się uzupełniają, sprawiając radość bycia razem i podążania we właściwym kierunku – w czym niewątpliwie pomaga systematyczna formacja w młodzieżowych grupach duszpasterskich!