Lut 20

Duszpasterstwo na sportowo

Święty Jan Paweł II 6 czerwca 1999 roku w Elblągu powiedział do polskich sportowców:

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Zachęcam was, młodych sportowców, abyście żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję.

Wzorując się na tych słowach Największego z rodu Polaków – również sportowca – kilkadziesiąt osób z grona dzieci i młodzieży z grup parafialnych  – Ministrantów, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Scholi „Cantate Deo” oraz młodzież spoza grup gromadzi się w każdy poniedziałek na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie na rozgrywkach sportowych. Jest to doskonała okazja do integracji dzieci i młodzieży, spędzenia czasu w zdrowy i pożyteczny sposób oraz wyrabiania w sobie ducha „Fair Play”.

Rolę grających opiekunów pełnią Ks. Proboszcz Michał Mierzwa i Ks. Wikariusz Kamil Dziurdź.

Poniedziałek:

Godz. 19.00-20.00: piłka nożna (futsal)

Godz. 20.00-21.00: siatkówka