«

»

Lut 19

Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie

VII Niedziela zwykła, Rok A – 19.02.2017.

1. Komunikat Biskupa Diecezjalnego w związku z Jubileuszowym 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu:

Drodzy Diecezjanie!

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwą, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny. Z pasterskim błogosławieństwem

Biskup Diecezjalny – Krzysztof Nitkiewicz

2. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w środę, 22 lutego – święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w czwartek, 23 lutego – obowiązkowe wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

3. Wszystkich sympatyków Radia Maryja i telewizji TRWAM, którzy wspierają te Instytucje modlitwą i ofiarą pieniężną, zapraszam na założycielskie spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w parafii św. Anny w Zaklikowie. Spróbujemy formalnie powołać do istnienia tę Wspólnotę, która będzie dynamicznie uczestniczyła w życiu naszej parafii oraz w Rodzinie Radia Maryja. Zapraszam więc na wtorek, 21 lutego, na godz. 17,00, na Mszę świętą wieczorną, po której odbędzie się to spotkanie.

4. Młodzież z KSM-u i Ministranci starsi wyjeżdżają w najbliższą sobotę /25.02./ do Lublina, na lodowisko oraz do kina na film o męczeństwie bł. Karoliny Kózka, pt. „Zerwany kłos”. Zbiórka o godz. 8.15 na stacji PKP w Zaklikowie.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na comiesięczne spotkanie informacyjno-formacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele.

6. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii. Adres strony: www.parafiazaklikow.pl Od kilku dni funkcjonuje ta strona, którą odwiedziło już prawie dwa i pół tysiąca zainteresowanych.

7. Prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – jest do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

8. Ksiądz Proboszcz dziękuje tym wszystkim, z którymi spotkał się w minionym tygodniu, a więc: kandydatom do służby ministranckiej i ministrantom młodszym, Stowarzyszeniu Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej, Zarządowi cmentarza parafialnego, chórowi parafialnemu Gloria, Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaklikowie – za wiele cennych uwag i propozycji dotyczących duszpasterstwa i życia religijnego w naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 1/ +Lucjan Sieczkoś – Zaklików, 2/ +Zygmunt Jagiełło – Zdziechowice, 3/ +Zbigniew Zakościelny – Zaklików, 4/ +Ryszard Małek – Łysaków Kolonia, 5/ +Edward Pokwapisz – Zdziechowice Drugie.

Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Proboszcz
Ks. dr Michał Mierzwa