«

»

Lut 18

Schola Dziecięca “Ignis” i Ministranci Młodsi w Mieście Inspiracji

Najmłodsi Parafianie, zaangażowani w grupy duszpasterskie – Scholę Dziecięcą “Ignis” oraz Ministrantów Młodszych w sobotni poranek 18 lutego udali się w kierunku Lublina – “Miasta Inspiracji”.

Prawie 60-osobowa grupa dzieci i ich opiekunów poszukiwanie inspiracji rozpoczęła w lubelskim Cinema City, kiedy to film animowany “Sing” ukazał prawdę, iż marzenia się spełniają, jeśli ma się obok siebie ludzi, których można nazwać przyjaciółmi. Po spożyciu inspirujących lubelskich 12 pizz obrano kierunek kolejnych inspiracji – Starówkę. Podziwiając oryginalne i klimatyczne zabudowania młodzi ludzie udali się do “Matki świątyń” diecezji lubelskiej – Archikatedry. Po przywitaniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie poznali znaczenie nazwy “katedra”, podziemny cmentarz dla biskupów oraz wyjątkowy wizerunek – kopię “Całunu Turyńskiego”. Ostatnim punktem inspirującej wycieczki był Zamek Lubelski. Tam podziwiano dziedziniec z tajemniczą wieżą i studnią oraz wystawy w miejscowym Muzeum – malarstwa ze słynnym obrazem Jana Matejki “Unia Lubelska”, uzbrojenia polskiego i obcego z XIV-XX wieku, sztuki ludowej Rejonu Lubelskiego oraz sztuki współczesnej.

Niewątpliwie wycieczka do Lublina – “Miasta Inspiracji” przyniosła najmłodszym parafianom wiele inspiracji, zarówno do angażowania w swoje grupy duszpasterskie, jak i zwiększenia wrażliwości na to, co zwie się dobrem i pięknem – bo w końcu pochodzi od samego Stwórcy!