«

»

Lut 12

Ogłoszenia duszpasterskie 12.02.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela zwykła, Rok A – 12.02.2017.

1. Dzisiaj – kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Bóg zapłać!

2. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek liturgiczne święto świętych: Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa. Żyli w IX wieku, wprowadzili do liturgii język słowiański. Papież Jan Paweł II, w 1980 roku, ogłosił ich – obok św. Benedykta – współpatronami Europy.

3. Gimnazjalistów klas I-ych zapraszamy we czwartek, 16 lutego, na Mszę świętą o godz. 17.00, po której odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne.

4. Schola dziecięca “Ignis” oraz ministranci młodsi wyjeżdżają z Księdzem Kamilem i Opiekunami w najbliższą sobotę /18.02./ do Lublina na wycieczkę. Zbiórka na placu kościelnym o godz. 7.45.

5. Przypominamy, że w ciągu tygodnia 15 minut przed Mszą świętą poranną i wieczorną istnieje możliwość korzystania z Sakramentu Pokuty.

6. Przypominamy również, że kancelaria parafialna jest czynna w tygodniu po każdej Mszy świętej. W niedziele i święta kancelaria jest nieczynna.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć u ministrantów stojących przy wejściu do świątyni.

8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli poszukuje chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej (małżeństwa lub osoby samotne). Wszelkich informacji udzielą pracownicy Centrum, które mieści się w Stalowej Woli ul. Podleśna 15 (Budynek Starostwa Powiatowego), piętro IV, pokój 417 i 416. Możliwy jest również kontakt telefoniczny 15 6433699, 15 6433667. Informacje znajdują się także na stronie internetowej PCPR w Stalowej Woli: http://www.pcprstwola.naszaplacowka.pl/

9. Ogłoszenie P. Burmistrza – w gablotce parafialnej.

10. Ksiądz Proboszcz dziękuję tym wszystkim, z którymi spotkał się w minionym tygodniu, a więc: dziewczętom ze scholi Ignis, ministrantom, lektorom, młodzieży z KSM, scholi Cantate Deo, Radzie parafialnej, podopiecznym i pracownikom Przedszkola, Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół w Zaklikowie oraz uczniom i Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół w Zdziechowicach. Bóg zapłać za poświęcony czas oraz za zainteresowanie życiem religijnym w naszej wspólnocie parafialnej.

11. Ogłoszenia duszpasterskie są uwidocznione w gablotce parafialnej w przedsionku kościoła.

Proboszcz

Ks. dr Michał Mierzwa