«

»

Lut 05

Poświęcenie modlitewników dla Dzieci I-Komunijnych

Dzisiejsza niedziela 5 lutego to kolejny etap przygotowania do I Komunii świętej. W październiku dzieci otrzymały z rąk swych mam poświęcone różańce, w grudniu ojcowie założyli swoim dzieciom poświęcone medaliki. Dziś podczas Mszy świętej dla dzieci nowy Ks. Proboszcz Michał Mierzwa poświęcił i wręczył 66 dzieciom modlitewniki, życząc, aby chętnie z nich korzystały każdego dnia i w ten sposób były solą i światłością dla innych- do czego wzywa Jezus w dzisiejszej w Ewangelii.

Po Mszy świętej miało miejsce comiesięczne spotkanie informacyjno- formacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych. Poprzednie konferencje mówiły o modlitwie i jej rodzajach oraz o spowiedzi świętej. Dzisiejsza zaś rozpoczęła cykl mówiący o Eucharystii i znaczeniu konkretnych jej elementów. Przygotowanie rodzinne z pewnością sprawi, iż dzień I – Komunii świętej zostanie duchowo przeżyty przez całą rodzinę oraz pozytywnie wpłynie na pogłębienie jej wiary oraz zbliży jeszcze bardziej do wspólnoty parafialnej.