«

»

Lut 05

Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie, par. św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela zwykła, Rok A – 05.02.2017.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca lutego – zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy świętej o godz. 11.00. Natomiast po każdej Mszy świętej będziemy mieli możliwość wsparcia Radia Maryja i telewizji TRWAM składając ofiarę do puszek. Bóg zapłać za dar serca.

2. W tym tygodniu Ksiądz Proboszcz spotka się z grupami duszpasterskimi według ich tygodniowego grafiku. A więc:
Schola Młodsza “Ignis” – poniedziałek, godz. 16.00,
LSO i KSM – poniedziałek, godz. 18.30 – hala sportowa,
KSM – środa, godz. 17.30,
Rada parafialna – również w środę, godz. 19.00,
Lektorzy i Ministranci starsi – czwartek, godz. 17.30,
Schola starsza “Cantate Deo” – piątek, godz. 16.00,
Gimnazjaliści z klas II-gich – piątek, godz. 17.00 Msza święta i kolejne spotkanie formacyjne,
Chór parafialny “Gloria” – również w piątek, godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę kolejna w tym roku składka w kopertach na potrzeby naszego kościoła. W miesiąu styczniu złożyliśmy 55 kopert na sumę 1360 złotych /jeden tysiąc trzysta sześćdziesiąt złotych/. Bóg zapłać za ofiary!

4. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy:
w poniedziałek – liturgiczne wspomnie Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników z Japonii z XVI wieku,
w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta. Żyła ona na przełomie V i VI wieku,
w sobotę – wspomnienie dowolne Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzić będziemy XXV Światowy Dzień Chorego. W modlitwach naszych pamiętajmy o tych wszystkich, którzy doświadczają choroby, cierpienia i bólu.

5. Przypominamy o możliwości korzystania z Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia –
15 minut przed każdą Mszą świętą.

6. Prasę katolicką możemy nabyć u ministrantów stojących przy wejściu do świątyni. W Gościu Niedzielnym znajdziemy, poruszający serca, reportaż o polskiej wolontariuszce Helenie Kmieć, zamordowanej 24 stycznia tego roku w Boliwii. Tytuł: Helenka poszła do nieba, natomiast w Niedzieli autorka artykułu pt. Nowa misja Heleny odsłania piękną osobowość tej wolontariuszki z Polski.

Proboszcz

Ks. dr Michał Mierzwa