»

Sty 29

Uroczyste objęcie Parafii przez Księdza Proboszcza Michała Mierzwę

Niedzielna Msza święta 29 stycznia 2017 roku o godz. 11.00 zgromadziła rzesze Parafian, pragnących powitać nowego Proboszcza – Ks. dra Michała Mierzwę, który zastąpił odchodzącego na emeryturę Ks. Henryka Krzyżanowskiego.

Na początku uroczystej Sumy odczytany został Dekret Biskupa Ordynariusza, który mianował Ks. dra Michała Mierzwę, dotychczasowego Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, Proboszczem Parafii Zaklików. Następnie w imieniu Parafian Ks. Proboszcza powitali przedstawiciele dzieci i młodzieży, grup parafialnych, Rady Parafialnej oraz Burmistrz Zaklikowa. Podziękowali oni jednocześnie poprzedniemu Proboszczowi za ośmioletnią posługę duszpasterską. W homilii ks. Michał Mierzwa nakreślił swój plan pracy duszpasterskiej, opierając się na duchowości św. Jana Bosko. Kolejnym punktem było uroczyste Wyznanie Wiary Ks. Proboszcza oraz złożenie Przysięgi na Księgę Ewangelii. Uroczystą Eucharystię uświetnił Chór “Gloria” oraz Schola Starsza “Cantate Deo”.

Życzymy nowemu Ks. Proboszczowi wielu łask Bożych, opieki Świętych Patronów oraz życzliwości od ludzi na drodze nowych wyzwań duszpasterskich na ziemi zaklikowskiej !

Ks. dr Michał Mierzwa urodził się 1 sierpnia 1955 roku w Łętowni, parafia Majdan Łętowski. Wyświecony został 7 czerwca 1981 roku w archikatedrze przemyskiej. Oprócz parafialnej pracy duszpasterskiej pełnił funkcje Prefekta, Dyrektora Administracyjnego i Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego św. Cyryla i Metodego w Krakowie (przygotowującego kapłanów do pracy duszpasterskiej w USA) oraz w ostatnich latach Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Wykładowca teologii moralnej, etyki i spowiednictwa. Od wielu lat przewodnik stalowowolskiej grupy pielgrzymkowej św. Wincentego do Częstochowy. Zapalony sportowiec (piłka nożna, futsal, siatkówka). Za jego kadencji jako Rektora sandomierskie Wyższe Seminarium Duchowne kilkakrotnie zdobywało tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej.